Jakie zalety mają gonty bitumiczne?

dach gont

Odpowiedni dobór pokrycia dachowego pozwala na uzyskanie odpowiedniej ochrony przed działaniem czynników atmosferycznych, przede wszystkim wiatru i wszelkiego rodzaju opadów, a także przyczynia się do ukształtowania korzystnego wyglądu budynku. Wśród różnych rodzajów materiałów na szczególną uwagę zasługują gonty bitumiczne, które gwarantują wysoką estetykę, a jednocześnie w wielu przypadkach okażą się łatwiejsze w zastosowaniu niż tradycyjna papa termozgrzewalna. W Ostrowie Wielkopolskim można je znaleźć w ofercie firmy ROMDACH, specjalizującej się w sprzedaży materiałów pokryciowych i usługach dekarskich.

Czym charakteryzują się gonty bitumiczne?

Gonty bitumiczne mają konstrukcję zbliżoną do klasycznej papy termozgrzewalnej. Ich centralny element stanowi zapewniająca stabilność osnowa z włókna szklanego, która jest pokryta materiałem bitumicznym. W części spodniej jest on odpowiedzialny za dobre przyleganie do poszycia oraz sąsiadujących gontów. W części wierzchniej jego zadaniem jest ochrona przed przenikaniem wody, a także połączenie z warstwą kruszywa będącego powłoką ograniczającą działanie promieni słonecznych i gwarantującą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Gonty są wycinane w kształty zbliżone do klasycznych dachówek, co poprawia wygląd dachu.

Dlaczego warto korzystać z gontów bitumicznych?

Zaletą gontów bitumicznych jest stosunkowo prosty montaż, wiążący się z procesem samowulkanizacji, tj. złączenia się elementów pod wpływem ciepła w wyniku padania na dach promieni słonecznych. Układa się je na sztywnym poszyciu, niezbędne jest więc przygotowanie odpowiedniego deskowania np. z płyt OSB. Ważna jest też ich stosunkowo niewielka masa. Dzięki swemu kształtowi uatrakcyjniają one wygląd budynku. Plusem będzie również bardzo korzystna cena.

Przeszukaj tę stronę