Wszystko, co trzeba wiedzieć o dachówce modułowej

czerwona metalowa dachówka

Pokrycie dachowe jest jednym z najważniejszych elementów budynku, ponieważ jego rodzaj przesądza nie tylko o poziomie ochrony przed działaniem opadów atmosferycznych i wiatru, ale też wpływa na to, jak będzie prezentowała się bryła danego obiektu. Wśród najpopularniejszych rozwiązań z uwagi na cenę i niewielkie obciążenie konstrukcji znajduje się blachodachówka. W Ostrowie Wielkopolskim jest ona dostępna w firmie ROMDACH, sprzedającej materiały i oferującej także usługi dekarskie. Między różnymi odmianami blachodachówki coraz większym zainteresowaniem cieszy się blachodachówka modułowa. Przekonajmy się, czym wyróżnia się ten materiał i gdzie najlepiej będzie go zastosować.

Czym wyróżnia się blachodachówka modułowa?

Blachodachówki modułowe są określane także panelowymi, a ich najważniejszą cechą jest rozmiar poszczególnych elementów oraz sposób ich montażu. W przeciwieństwie do klasycznej blachodachówki blachodachówka panelowa jest dostępna w niewielkich fragmentach mających zazwyczaj wymiary nieprzekraczające około jednego metra wysokości i szerokości. Dzięki temu nie ma tu konieczności wykonywania elementów na zamówienie według pomiaru dokonywanego na budynku. Blachodachówkę modułową kupuje się więc „od ręki” i układa, przycinając skrajne elementy zależnie od potrzeb. Ułatwia to nie tylko logistykę, ale także znacznie skraca czas potrzebny na pozyskanie materiałów. Plusem będzie też dostępność wielu tradycyjnych oraz nowoczesnych wzorów i kolorów.

Gdzie warto korzystać z blachodachówki modułowej?

Blachodachówkę modułową można układać na wszystkich dachach, jednak jej zalety widać szczególnie tam, gdzie więźba jest złożona konstrukcyjnie, a pokrycie trzeba dopasować do licznych lukarn czy koszy dachowych wynikających z bardzo rozbudowanej bryły obiektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Your Comment

Przeszukaj tę stronę