Jak dobrać systemy rynnowe do dachu?

rynny na dachu

Zadaniem pokrycia dachowego jest ochrona budynku przed działaniem wiatru, chłodu i opadów. Radzenie sobie z wodą spływającą z połaci wymaga jednak nie tylko prawidłowego ułożenia materiału gwarantującego szczelność, ale także odprowadzenie jej do poziomu gruntu tak, by nie spowodowała zawilgocenia lub wręcz zalania ścian. Sposobem na uzyskanie takiego rezultatu jest montaż odpowiednich rynien dachowych. W Ostrowie Wielkopolskim ich sprzedażą i instalowaniem zajmuje się firma. Romdach. Przekonaj się, jakie są typy rynien i sprawdź, z jakich elementów musi się składać system odpływowy.

Jakie są rodzaje systemów rynnowych?

Podstawowym wyróżnikiem systemów rynnowych jest rodzaj materiału, z jakiego zostały one wykonane. Wśród opcji znajdują się rynny ze stalowej blachy ocynkowanej, która może być dodatkowo powlekana warstwą farby zabezpieczającej oraz rynny z trwałego i odpornego na promieniowanie UV i temperaturę tworzywa sztucznego tj. PVC. Stosuje się też inne materiały, lecz warto pamiętać, że zawsze powinny one być dopasowane do rodzaju pokrycia. Co bardzo ważne, rynny są wytwarzane w kilku średnicach, a dobór właściwej zależy od wielkości połaci dachowej, a tym samym ilości spływającej z niej wody. Poza najpopularniejszymi rynnami półokrągłymi stosuje się także rynny o profilu prostokątnym. Warto pamiętać, że poza rynnami klasycznymi używane są też rynny wewnętrzne, montowane w obiektach o bardzo nowoczesnej bryle.

Z czego składa się system rynnowy?

System rynnowy to mocowane wzdłuż połaci odcinki proste oraz kolanka zakładane na rogach wewnętrznych lub zewnętrznych. Potrzebne będą również zaślepki, leje spustowe i rury spustowe, w których nie może zabraknąć elementów z otworami rewizyjnymi oraz osadników. Do mocowania rynien wykorzystywane są specjalne haki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Your Comment

Przeszukaj tę stronę